TV Guide UK - Kids TV Listings

 
 
     
web designers London

  Show me TV listings for...  Terrestrial   Sport   News   Films   Music   Entertainment   Kids   
timeline off

Kids TV Listings on 29th April 2015

 
Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday : Monday : Today : Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday : Monday


Disney

Cartoon Network

Boomerang

05:30 This is CBBC!
06:00 Good Luck Charlie:  S1 E15 Duncan's Got Talent 06:00 Ben 10: Omniverse:  While You Were Away 06:00 The Jungle Bunch: To The Rescue 06:00 Max & Shred:  Nose Butter Brain Freeze
06:25 Disney Mickey Mouse:  S2 E2 Fire Escape
06:30 K. C. Undercover
06:30 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  Black Out 06:30 DreamWorks Dragons: Riders of ... 06:30 Victorious:  Robarazzi
07:00 Arthur 07:00 Jessie:  S2 E12 Toy Con 07:00 Adventure Time 07:00 Mr Bean: The Animated Series 07:00 The Thundermans:  Pheebs Will Rock You
07:10 Dennis the Menace and Gnasher:  Hairy Plotter 07:15 Inspector Gadget
07:25 League of Super Evil:  The League of Super Hockey 07:25 Access All Areas: Music
07:30 Austin & Ally:  S2 E15 Beach Bums & Bling
07:30 Regular Show 07:30 The Tom & Jerry Show 07:30 Every Witch Way:  Rebel Emma
07:40 Newsround
07:45 World's End:  Divided We Stand
08:00 Blow Your Mind - Amazing Animals 08:00 Liv and Maddie:  S2 E15 Rate-A-Rooney 08:00 The Amazing World of Gumball 08:00 Scooby-Doo! Mystery Incorporated:  Beware the Beast from Below 08:00 Bella and the Bulldogs
08:15 Newsround
08:25 Tracy Beaker Returns 08:25 Access All Areas: Music
08:30 Shake It Up:  Rock and Roll It Up
08:30 Uncle Grandpa:  Uncle Grandpa for a Day 08:30 The Looney Tunes Show:  Ep 21, French Fries 08:30 iCarly:  iFind Spencer Friends
08:45 Johnny Test
08:55 Dani's House 09:00 Hannah Montana:  Money for Nothing, Guilt for Free 09:00 Adventure Time 09:00 DreamWorks Dragons: Riders of ... 09:00 Victorious:  The Gorilla Club
09:25 Just Kidding 09:25 Hannah Montana:  More than a Zombie to Me 09:30 Regular Show 09:30 The Garfield Show 09:30 The Haunted Hathaways:  Haunted Sisters
09:45 All Over the Place: USA
09:55 Doc McStuffins:  Un-Bur-Able/Right-on-Lefty 10:00 The Amazing World of Gumball 10:00 Chowder:  The Spookiest House in Marzipan 10:00 How to Rock:  How to Rock High School Sensation
10:15 Absolute Genius with Dick and Dom
10:20 Doc McStuffins:  The New Girl/Wrap It Up 10:30 Johnny Test 10:30 What's New Scooby-Doo?:  A Scooby-Doo Halloween 10:30 Big Time Rush:  Big Time Tests
10:40 Rocket's Island:  The Tearpot
10:50 Doc McStuffins:  Doctoring the Doc/Hot Pursuit 11:00 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  Once Bitten, Twice Shy 11:00 The Looney Tunes Show:  Semper Lie 11:00 Sam & Cat:  Babysitting Commercial
11:10 ROY 11:15 Sofia the First:  The Amulet of Avalor
11:30 Ben 10:  Back With a Vengeance 11:30 Tom & Jerry Tales 11:30 SpongeBob SquarePants
11:40 Me and My Monsters 11:45 Sofia the First:  The Buttercups
12:00 Batman: The Brave and The Bold:  The Golden Age of Justice! 12:00 Scooby Doo Where Are You!:  Who's Afraid of the Big, Bad Werewolf? 12:00 The Thundermans:  Mall Time Crooks
12:05 Bear Behaving Badly:  A Right Pair of Pants 12:10 Wizards Of Waverly Place:  Wizards and Vampires vs Zombies
12:30 Junior MasterChef: 2014 12:30 Adventure Time 12:30 The Scooby Doo Show:  Hang in There, Scooby Doo 12:30 The Haunted Hathaways:  Haunted Play
12:40 Good Luck Charlie:  Return to Super Adventure Land
12:55 All Over the Place: USA 13:00 The Amazing World of Gumball 13:00 The Garfield Show 13:00 iCarly:  iBust a Thief
13:05 A.N.T. Farm:  S2 Ep8 The ANTagonist
13:25 Absolute Genius with Dick and Dom 13:30 Regular Show 13:30 Chowder:  The Belgian Waffle Slobber-Barker 13:30 Victorious:  Beck's Big Break
13:35 Dog With A Blog:  Tyler Gets a Grillfriend
13:55 Rocket's Island:  The Tearpot 14:00 Disney Mickey Mouse:  S2 E5 Mickey Monkey 14:00 Johnny Test 14:00 Tom & Jerry Tales 14:00 Figure It Out
14:05 Shake It Up:  Oui, Oui It Up
14:25 ROY 14:30 Shake It Up:  Loyal It Up 14:30 Adventure Time 14:30 Looney Tunes 14:30 Drake and Josh:  Eric Punches Drake
14:50 Shaun the Sheep:  Strictly No Dancing
15:00 Shaun the Sheep:  Who's the Caddy?
15:00 Girl Meets World:  S1 E16 Girl Meets Flaws 15:00 The Amazing World of Gumball 15:00 Scooby-Doo! Mystery Incorporated:  Beware the Beast from Below 15:00 The Haunted Hathaways:  Haunted Babysitter
15:05 Pet Squad:  Bride of Eureka
15:20 Sidekick:  Black Top Dark Matter
15:30 Dragons - Riders of Berk
15:25 Access All Areas: Music
15:30 Austin & Ally:  S2 E16 Tracks & Troubles
15:30 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  Once Bitten, Twice Shy 15:30 Tom & Jerry 15:30 Sam & Cat:  Secret Safe
15:55 The Dare Devil 16:00 Liv and Maddie:  Sleep-a-Rooney 16:00 Clarence:  Dinner Party 16:00 DreamWorks Dragons: Defenders... 16:00 Victorious:  Who Did It To Trina?
16:15 Uncle Grandpa:  Uncle Grandpa Ate My Homework
16:20 Newsround
16:30 Operation Ouch!
16:30 Jessie:  S2 E6 The Trouble with Tessie 16:30 Regular Show 16:30 Inspector Gadget 16:30 Nicky, Ricky, Dicky & Dawn:  Quad-ventures in Babysitting
17:00 CINEMANIACS 16:55 Access All Areas: Music
17:00 Girl Meets World:  S1 E9 Girl Meets Friendship
17:00 Adventure Time 17:00 Scooby-Doo! Mystery Incorporated:  The Legend of Alice May 17:00 Henry Danger:  Invisible Brad
17:30 New: World's End:  Proof? 17:30 Austin & Ally:  S3 E7 Cupids & Cuties 17:30 The Amazing World of Gumball 17:30 Tom & Jerry 17:30 The Thundermans:  Cheer and Present Danger
17:45 The Story of Tracy Beaker
17:55 Access All Areas: Music
18:00 Jessie:  S3 E27 Coffee Talk
18:00 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  Only One Can Remain 18:00 Film: The Jungle Bunch: Back to the... 18:00 New: Bella and the Bulldogs:  That's Some Gossip, Girl
18:05 What's New Scooby-Doo?
18:25 OOglies Funsize
18:30 Arthur
18:30 Good Luck Charlie:  Baby's New Shoes 18:30 Teen Titans Go! 18:30 Every Witch Way:  It's Always You
18:58 ..programmes start at 7.00am 18:55 Access All Areas: Music
19:00 Sonny with a Chance:  S1 E7 You've Got Fan Mail
19:00 Clarence:  Dinner Party 19:00 The Haunted Hathaways:  Haunted Boo Crew
19:15 Uncle Grandpa:  Uncle Grandpa Ate My Homework 19:10 Tom & Jerry Tales
19:25 That's So Raven 19:30 Regular Show 19:30 Scooby Doo Where Are You!:  Who's Afraid of the Big, Bad Werewolf? 19:30 Bella and the Bulldogs:  That's Some Gossip, Girl
19:50 Austin & Ally:  S1 E16 Diners & Daters 20:00 Adventure Time:  The Pods 20:00 Tom & Jerry 20:00 Sam & Cat:  Momma Goomer
20:15 Shake It Up:  Heat It Up
20:30 The Amazing World of Gumball 20:30 Looney Tunes 20:30 Victorious:  The Gorilla Club
20:45 Good Luck Charlie:  It's a Charlie Duncan Thanksgiving
21:00 Skatoony 21:00 The Garfield Show 21:00 The Thundermans:  Who's Your Mommy?
21:10 Hannah Montana:  Ready, Set, Don't Drive
21:30 Skatoony 21:30 See Dad Run:  See Dad Lose Janie
21:40 Hannah Montana:  He Ain't a Hottie, He's My Brother
22:00 Chop Socky Chooks 22:00 LazyTown:  Little Pink Riding Hood 22:00 iCarly:  iHave My Principals
22:05 Good Luck Charlie
22:30 Chop Socky Chooks:  Double Trouble 22:30 LazyTown:  The Scavenger Hunt 22:30 iCarly:  iSpeed Date
22:35 Groove High:  The Inside Man
23:00 Robotboy:  Aunty Gravitee 23:00 Skatoony 23:00 Drake and Josh:  Blues Brothers
23:05 Violetta
23:30 Robotboy:  Curse of Truckenstein 23:30 Skatoony 23:30 Ned's Declassified Survival Guide
00:00 Disney Channel Preview 00:00 Cartoon Cartoons 00:00 The Garfield Show 00:00 Teleshopping
00:45 LazyTown:  The Lazy Cup
00:58 ..programmes start at 7.00am
01:10 LazyTown:  The First Day of Summer
01:35 LazyTown:  The Blue Knight
01:55 Chop Socky Chooks 01:55 Skatoony
02:20 Chop Socky Chooks 02:20 Skatoony
02:40 Chop Socky Chooks:  Kobura Strikes 02:40 Skatoony:  I Spy, You Quiz
03:00 Genie in the House:  For Your Spies Only
03:05 Robotboy 03:05 LazyTown:  Robbie's Dream Team
03:30 LazyTown:  Mystery Of The Pyramid 03:25 Genie in the House:  Election Selection
03:50 LazyTown:  Roboticus 03:50 Summer in Transylvania:  Banned
04:05 Skatoony:  Pop Video 04:15 Wacky Races 04:15 Renford Rejects:  Ciao Bambino
04:30 The Amazing World of Gumball:  The Bumpkin 04:25 Dastardly and Muttley
04:45 Top Cat:  Griswald 04:40 House of Anubis:  House of Crushes
04:55 Green Lantern: The Animated Series:  Blue Hope 04:55 House of Anubis:  House of Vertigo
05:15 Transformers Prime:  Alpha/Omega 05:10 The Flintstones:  The Kissing Burglar 05:05 How to Rock:  How to Rock a Messy Bet
05:30 This is CBBC! 05:30 How to Rock:  How to Rock a Guest List
05:35 Transformers Prime:  Hard Knocks 05:35 The Flintstones:  Wilma, The Maid
06:00 Max & Shred:  The Snow Day Variety Method

Kids TV Listings on 29th April 2015

 
Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday : Monday : Today : Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday : Monday

 
Now Garages MOT Centre Directory uk web designers, uk web hosts : europahost