TV Guide UK - Kids TV Listings

 
 
     
web designers surrey

  Show me TV listings for...  Terrestrial   Sport   News   Films   Music   Entertainment   Kids   
timeline off

Kids TV Listings on 20th May 2015

 
Tuesday : Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday : Today : Tuesday : Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday


Disney

Cartoon Network

Boomerang

05:30 This is CBBC!
07:00 Arthur:  Arthur's Number Nightmare
07:10 Dennis the Menace and Gnasher:  Photo Finish
07:25 League of Super Evil
07:40 Newsround
07:45 Marrying Mum and Dad 3
08:15 Newsround
08:25 Tracy Beaker Returns
08:55 4 O'Clock Club
09:25 Naomi's Nightmares of Nature
09:50 Raven: The Dragon's Eye
10:20 The Dog Ate My Homework
10:50 Bear Behaving Badly:  No Joke
11:10 ROY
11:40 Tracy Beaker Returns
12:10 4 O'Clock Club
12:40 Junior Bake Off 2
13:10 Naomi's Nightmares of Nature
13:35 Raven: The Dragon's Eye
14:05 The Dog Ate My Homework
14:35 Bear Behaving Badly:  No Joke
15:00 Shaun the Sheep:  Zebra Ducks of the Serengeti
15:05 Pet Squad:  Prism Break
15:15 Sidekick:  Pamp My Ride
15:30 Dragons - Defenders of Berk
15:55 Ultimate Brain
16:20 Newsround
16:30 New: The Next Step
16:55 New: Matilda and The Ramsay Bunch
17:10 How to Be Epic @ Everything
17:30 The Story of Tracy Beaker
18:00 What's New Scooby-Doo?
18:20 Shaun the Sheep:  Zebra Ducks of the Serengeti
18:30 Arthur
18:58 ..programmes start at 7.00am
00:58 ..programmes start at 7.00am
05:30 This is CBBC!
06:00 Good Luck Charlie:  S2 E9 Battle of the Bands
06:25 Disney Mickey Mouse:  S1 E18 Flipperboobootosis
06:30 Austin & Ally:  S2 E14 Solos and Stray Kitties
07:00 Jessie:  S3 E3 Understudied and Overdone
07:25 Access All Areas: Music
07:30 Austin & Ally:  S3 E21 Eggs and Eggstra-terrestrials
08:00 Liv and Maddie:  S1 E9 Switch-a-Rooney
08:25 Access All Areas: Music
08:30 I Didn't Do It:  S2 E6 Dog Date Afternoon
09:00 Hannah Montana:  Sleepwalk this Way
09:25 Hannah Montana:  Song Sung Bad
09:55 Doc McStuffins:  S1 E16 Rest your Rotors Ronda/Keep on Truckin'
10:20 Doc McStuffins:  S1 E18 The New Girl/Wrap It Up
10:50 Doc McStuffins:  S1 E19 Break Dancer/Bubble Monkey
11:15 Sofia the First:  S1 E6 The Shy Princess
11:45 Sofia the First:  S1 E8 Blue Ribbon Bunny
12:10 Wizards Of Waverly Place:  Eat to the Beat
12:40 Good Luck Charlie:  Welcome Home
13:05 A.N.T. Farm:  S1 E10 ManagemANT
13:35 Dog With A Blog:  The Green-Eyed Monster
14:00 Disney Mickey Mouse:  S1 E5 Tokyo Blues
14:05 Shake It Up:  Give It Up
14:30 Shake It Up:  Shrink It Up!
15:00 Girl Meets World:  S1 E21 Girl Meets Master Plan
15:25 Access All Areas: Music
15:30 Austin & Ally:  S4 E1 Buzzcuts & Beginnings
16:00 Liv and Maddie:  S1 E10 Dump-a-Rooney
16:30 New: I Didn't Do It:  S2 E4 Lindy and Logan Get Psyched
16:55 Access All Areas: Music
17:00 Austin & Ally:  S3 E22 Relationships & Red Carpets
17:30 Liv and Maddie:  S2 E1 Premiere-A-Rooney
17:55 Access All Areas: Music
18:00 Jessie:  S3 E10 Snack Attack
18:30 Good Luck Charlie:  The Bob Duncan Experience
18:55 Access All Areas: Music
19:00 Sonny with a Chance:  Sonny in the Kitchen with Dinner
19:25 That's So Raven:  Cake Fear
19:50 Austin & Ally:  S2 E8 Campers & Complications
20:20 Shake It Up:  Summer It Up
20:45 Good Luck Charlie:  Wentz's Weather Girls
21:10 Hannah Montana Forever:  Kiss it Goodbye
21:40 Hannah Montana Forever:  I am Mamaw, Hear me Roar
22:05 Good Luck Charlie:  Duncan vs Duncan
22:35 Groove High:  The Boy in the Plastic Bubble
23:05 Violetta
23:55 Disney Mickey Mouse:  S1 E17 The Adorable Couple
00:00 Disney Channel Preview
06:00 Good Luck Charlie:  Teddy's Bear
06:00 Johnny Test
06:30 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  Can of Worms
07:00 Adventure Time
07:30 Regular Show
08:00 The Amazing World of Gumball
08:30 Clarence:  Slumber Party
08:45 Uncle Grandpa:  Charlie Burgers
09:00 Adventure Time
09:30 Regular Show
10:00 The Amazing World of Gumball
10:30 Johnny Test
11:00 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  The Day Ninjago Stood Still
11:30 Ben 10: Omniverse:  Blukic and Driba Go to Area 51
12:00 Transformers Prime: Beast Hunters:  Persuasion
12:30 Batman: The Brave and The Bold:  Plague of the Prototypes!
13:00 The Amazing World of Gumball:  The Club
13:30 Regular Show
14:00 Johnny Test
14:30 Adventure Time
15:00 The Amazing World of Gumball
15:30 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  The Day Ninjago Stood Still
16:00 Clarence:  Honk
16:15 Uncle Grandpa:  Locked Out
16:30 Regular Show
17:00 Adventure Time
17:30 The Amazing World of Gumball
18:00 NinjaGo: Masters of Spinjitzu:  The Corridor of Elders
18:30 Teen Titans Go!
19:00 Clarence:  Honk
19:15 Uncle Grandpa:  Locked Out
19:30 Regular Show
20:00 Adventure Time
20:30 The Amazing World of Gumball:  The Coach
21:00 Skatoony
21:30 Skatoony
22:00 Chop Socky Chooks
22:30 Chop Socky Chooks:  Chooks of Hazard
23:00 Robotboy:  Zap! You're Old
23:30 Robotboy:  Racer Zero
00:00 Cartoon Cartoons
01:55 Chop Socky Chooks
02:20 Chop Socky Chooks
02:40 Chop Socky Chooks
03:05 Robotboy
04:05 Skatoony
04:30 The Amazing World of Gumball:  The Party
04:55 Ben 10:  Framed
05:15 Transformers Prime:  Patch
05:35 Transformers Prime:  Regeneration
06:00 Johnny Test
06:00 Bugs Bunny
06:30 Daffy Duck
07:00 What's New Scooby-Doo?:  There's Snow Creature like Ice Creature
07:30 Scooby-Doo! Mystery Incorporated:  The Wild Brood
08:00 The Tom & Jerry Show
08:30 Tom & Jerry
09:00 Duck Dodgers
09:30 The Looney Tunes Show:  The Stud, The Nerd, The Average Joe and The Saint
10:00 Tom & Jerry Tales
10:30 Tom & Jerry
11:00 Scooby-Doo! Mystery Incorporated:  Night on Haunted Mountain
11:30 What's New Scooby-Doo?:  There's Snow Creature like Ice Creature
12:00 DreamWorks Dragons: Riders of ...:  ...Berk
12:30 Chowder:  Trice Cream Man
13:00 The Tom & Jerry Show
13:30 The Garfield Show
14:00 Bugs Bunny
14:30 Daffy Duck
15:00 DreamWorks Dragons: Defenders...
15:30 New: The Jungle Bunch:...
16:00 The Tom & Jerry Show
16:30 Inspector Gadget
17:00 Scooby-Doo! Mystery Incorporated:  The Wild Brood
17:30 Tom & Jerry Tales
18:00 Looney Tunes
18:30 Mr Bean: The Animated Series
19:00 Tom & Jerry
19:30 What's New Scooby-Doo?:  There's Snow Creature like Ice Creature
20:00 Inspector Gadget
20:30 Looney Tunes
21:00 The Garfield Show
22:00 LazyTown:  New Kid In Town
22:30 LazyTown:  Time To Learn
23:00 Skatoony
23:30 Skatoony
00:00 The Garfield Show
00:45 LazyTown:  The Greatest Gift
01:10 LazyTown:  Roboticus
01:35 LazyTown:  Mystery Of The Pyramid
01:55 Skatoony
02:20 Skatoony
02:40 Skatoony
03:05 LazyTown
03:30 LazyTown:  The Blue Knight
03:50 LazyTown:  The First Day of Summer
04:15 Wacky Races
04:25 Dastardly and Muttley
04:45 Top Cat:  The Grand Tour
05:10 The Flintstones:  Itty Bitty Fred
05:35 The Flintstones
06:00 Bugs Bunny
06:00 Max & Shred:  The Snow Day Variety Method
06:30 Victorious:  Beck's Big Break
07:00 The Thundermans:  Restaurant Crashers
07:30 Every Witch Way
08:00 Bella and the Bulldogs:  A Good Bye Week
08:30 iCarly:  iRescue Carly
09:00 Victorious:  Tori and Jade's Play Date
09:30 The Haunted Hathaways:  Haunted Babysitter
10:00 How to Rock:  How to Rock a Part-time Job
10:30 Big Time Rush:  Big Time Jobs
11:00 Sam & Cat:  Toddler Climbing
11:30 SpongeBob SquarePants
12:00 The Thundermans:  Crime After Crime
12:30 The Haunted Hathaways:  Haunted Bakery
13:00 iCarly:  iFind Spencer Friends
13:30 Victorious:  Wi-Fi In The Sky
14:00 Figure It Out
14:30 Drake and Josh:  Megan's New Teacher
15:00 iCarly:  iBelieve in Bigfoot
15:30 Sam & Cat:  Texting Competition
16:00 Victorious:  One Thousand Berry Balls
16:30 The Haunted Hathaways:  Haunted Babysitter
17:00 The Thundermans:  Who's Your Mommy?
17:30 The Thundermans:  Shred It Go
18:00 Bella and the Bulldogs:  Tex Fest
18:30 Every Witch Way:  Magical Throwdown
19:00 Max & Shred:  The Half-Cab Robot Baby Bonk
19:30 Bella and the Bulldogs:  Tex Fest
20:00 Sam & Cat:  BlooperEpisode
20:30 Victorious:  Victori-Yes
21:00 The Thundermans:  You Stole My Thunder, Man
21:30 See Dad Run:  See Dad Assist Kevin
22:00 iCarly:  iMight Switch Schools
22:30 iCarly
23:00 Drake and Josh:  Little Sibling
23:30 Ned's Declassified Survival Guide
00:00 Teleshopping
03:00 Genie in the House:  Fame School
03:25 Genie in the House
03:50 Summer in Transylvania:  Banned
04:15 Renford Rejects:  Best Laid Plans
04:40 House of Anubis:  House of Zodiacs
04:55 House of Anubis:  House of Reckoning
05:05 Bucket & Skinner's Epic Adventures:  Epic Dancer
05:30 Bucket & Skinner's Epic Adventures:  Epic Takeover
06:00 Max & Shred:  The Alt-Ctrl-Shifty Laptop Burn

Kids TV Listings on 20th May 2015

 
Tuesday : Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday : Today : Tuesday : Wednesday : Thursday : Friday : Saturday : Sunday

 
Now Garages MOT Centre Directory uk web designers, uk web hosts : europahost